Účet pre seniorov - porovnanie

Dostupné účty pre seniorov na trhu

1. miesto v porovnaní
VÚB
Senior konto
Poplatok za balík
0,95 €
Úrok na účte
0,00 %
2. miesto v porovnaní
Poštová banka
UŽITOČNÝ ÚČET SENIOR
Poplatok za balík
2,90 €
Úrok na účte
0,00 %
3. miesto v porovnaní
Slovenská sporiteľňa
SPACE účet pre klientov od 62 rokov
Poplatok za balík
3,00 €
Úrok na účte
0,00 %


Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement

Bežný účet

Účet pre seniorov je určený tým, ktorí si chcú zasielať dôchodkové dávky na svoj účet. Podmienkou zriadenia účtu je predložiť platný doklad totožnosti a potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o poberaní dôchodkových dávok. Niektoré banky nemajú v ponuke špecializované účty pre seniorov, pretože majú bez poplatku alebo s nízkym poplatkom bežné účty, ktoré si môžu zriadiť aj seniori.

Banky ponúkajú k účtu pre seniorov napríklad vedenie účtu bez poplatku alebo iba s minimálnym poplatkom, bezplatné vydanie platobnej karty, poskytnutie a využitie elektronického bankovníctva, odmeňovanie pri platbe kartou, niektoré banky poskytujú neobmedzené množstvo výberov z bankomatu vlastnej banky, zúčtovanie neobmedzeného počtu prijatých platieb, platby prostredníctvom POS terminálu, bezplatné vklady v hotovosti. Sú banky, ktoré ponúkajú k účtu aj bezplatné zriadenie sporiaceho účtu.

Každý senior by mal zakladanie účtu konzultovať s pracovníkom banky a mal by mu podrobne vysvetliť, na čo účet potrebuje a ako ho chce využívať. Ak senior využije viac služieb, za ktoré bude musieť platiť navyše, účet ho môže vyjsť drahšie, ako keby využíval klasický bežný účet.

Užitočné články o bankových účtoch

Finančný Kompas v médiách