Pôžička na auto

Pokiaľ klient zvažuje kúpu auta, no momentálne nemá dostatok financií na to, aby ho zaplatil zo svojich peňazí, má v zásade tieto možnosti. Porovnať si pôžičky, ktoré poskytujú banky, alebo nebankové spoločnosti, alebo zvoliť si leasing. Banky ponúkajú produkty, ako napríklad: pôžička na čokoľvek bez dokladovania účelu použitia peňazí, prípadne pôžička na auto, pri ktorej je potrebné banke dokladovať účel použitia peňazí.

Pôžička na auto, prípadne iná pôžička môže byť poskytnutá len človeku, ktorý dosiahol vek 18 rokov, je občanom Slovenskej republiky, prípadne má na Slovensku trvalý pobyt a hlavne má pravidelný príjem. Ak žiadajú o pôžičku (pôžička na auto, bezúčelová pôžička) manželia, banka zvyčajne každého z nich posudzuje individuálne. Každá banka má svoje kritéria a požiadavky pri schvaľovaní pôžičky. Pokiaľ v súčasnej dobe klient nemá prácu, môže sa preukázať aj príjmom ako je dôchodok, rodičovský príspevok, sociálne dávky. V niektorých prípadoch je potrebný aj ručiteľ, je to však o rozhodnutí konkrétnej banky alebo nebankovej spoločnosti.

Bežná pôžička na čokoľvek, ktorá sa bez problémov dá využiť aj na kúpu auta je výhodná tým, že si za požičané peniaze auto kúpite a tým je auto okamžite vaše. Doklady od auta sú vystavené na vaše meno.

Pri leasingu si auto nekúpite, ale máte ho v podstate v prenájme. Majiteľom nového auta sa stávate až po úplnom splatení leasingu. Pri kúpe auta väčšinou je potrebné zložiť akontáciu, čo klienta núti mať nejaký finančný kapitál. Počas trvania lízingu nájomca vo väčšine prípadov nemá možnosť predať alebo vrátiť auto, lízingová zmluva je zo strany nájomcu nevypovedateľná.

Užitočné články o pôžičkách

Odborníci Finančného kompasu v médiách