Pôžička na auto

Pokiaľ klient zvažuje kúpu auta, no momentálne nemá dostatok financií na to, aby ho zaplatil zo svojich peňazí, má v zásade tieto možnosti: porovnať si pôžičky, ktoré poskytujú banky alebo nebankové spoločnosti, alebo zvoliť si lízing. Banky ponúkajú produkty, ako napríklad pôžička na čokoľvek bez dokladovania účelu použitia peňazí, prípadne pôžička na auto, pri ktorej je potrebné banke dokladovať účel použitia peňazí.

Pôžička na auto, prípadne iná pôžička môže byť poskytnutá len človeku, ktorý dosiahol vek 18 rokov, je občanom Slovenskej republiky, prípadne má na Slovensku trvalý pobyt, a hlavne má pravidelný príjem. Ak žiadajú o pôžičku (pôžička na auto, bezúčelová pôžička) manželia, banka zvyčajne každého z nich posudzuje individuálne. Každá banka má svoje kritériá a požiadavky pri schvaľovaní pôžičky. Pokiaľ v súčasnosti klient nemá prácu, môže sa preukázať aj príjmom, ako je dôchodok, rodičovský príspevok, sociálne dávky. V niektorých prípadoch je potrebný aj ručiteľ, je to však na rozhodnutí konkrétnej banky alebo nebankovej spoločnosti.

Bežná pôžička na čokoľvek, ktorá sa bez problémov dá využiť aj na kúpu auta, je výhodná tým, že si za požičané peniaze auto kúpite a tým je auto okamžite vaše. Doklady od auta sú vystavené na vaše meno.

Pri lízingu si auto nekúpite, ale máte ho v podstate v prenájme. Majiteľom nového auta sa stávate až po úplnom splatení lízingu. Pri kúpe auta je väčšinou potrebné zložiť akontáciu, čo klienta núti mať nejaký finančný kapitál. Počas trvania lízingu nájomca vo väčšine prípadov nemá možnosť predať alebo vrátiť auto, lízingová zmluva je zo strany nájomcu nevypovedateľná.

Užitočné články o pôžičkách

Finančný Kompas v médiách