Účet pre mladých

Účet pre mladých je určený mladým ľuďom vo veku do 26 rokov, v niektorých prípadoch až do 28 rokov. Väčšina bánk ponúka účty pre mladých bezplatne alebo za minimálny mesačný poplatok. V ponuke bánk je možné nájsť rôzne účty pre mladých, pre rôzne vekové skupiny. Vlastný účet môže mať už aj dieťa vo veku od 8 rokov. Takto sa ľahšie naučí hospodáriť s finančnými prostriedkami a tiež samostatne spravovať vlastný účet v banke pod dozorom rodiča.

Účet pre mladých ponúka často zvýhodnené služby, ako napríklad vydanie platobnej karty, elektronické bankovníctvo, bezhotovostné transakcie, výbery z bankomatov, povolené prečerpanie (osoba staršia ako 18 rokov a po splnení podmienok banky). Mladí klienti si majú možnosť znížiť mesačný poplatok aktívnym používaním platobnej karty, keď banka klienta odmení za platbu kartou vrátením 0,5 % späť zo zaplatenej sumy. K niektorým účtom je možné zriadiť si bezplatne aj sporiaci účet. Najvýhodnejší bežný účet si môže mladý človek vybrať podľa výhod a služieb, ktoré mu najviac vyhovujú.

Účet pre mladých je vďaka svojej cene a dodatočným výhodám zaujímavou voľbou pre neplnoletých, prípadne mladých do 26 rokov.

Užitočné články o bankových účtoch

Finančný Kompas v médiách