Študentský účet - porovnanie

Dostupné študentské účty na trhu

1.
Banka VÚB
Účet VÚB Účet pre študentov
Poplatok za balík 0,00 €
Úrok na účte 0,00 %
2.
Banka Slovenská sporiteľňa
Účet SPACE účet Študent
Poplatok za balík 0,00 €
Úrok na účte 0,00 %
3.
Banka UniCredit
Účet U konto pre mladých (pre klientov od 15 do 26 rokov)
Poplatok za balík 0,00 €
Úrok na účte 0,00 %
4.
Banka Tatra banka
Účet Študentský účet
Poplatok za balík 0,00 €
Úrok na účte 0,00 %
5.
Banka ČSOB
Účet Študentský účet FUN
Poplatok za balík 0,00 €
Úrok na účte 0,00 %
6.
Banka Poštová banka
Účet ÚČET PRE MLADÝCH
Poplatok za balík 1,00 €
Úrok na účte 0,01 %
7.
Banka Prima banka
Účet Študentský účet
Poplatok za balík 1,90 €
Úrok na účte 1,00 %
8.
Banka Oberbank
Účet Účet pre mladých a študentov
Poplatok za balík 2,00 €
Úrok na účte 0,00 %


Študentský účet

Študentský účet je účet určený pre študentov od 15 rokov do dovŕšenia 26 rokov a sú študentmi strednej alebo vysokej školy v dennej forme. Ak chce študent využívať študentský účet s výhodami, ako jeho vedenie zdarma alebo s minimálnym poplatkom, musí zvyčajne doložiť banke raz ročne potvrdenie o štúdiu. Banky k predloženiu dokladu nemusia študenta vyzvať, preto si to študent musí ustriehnuť sám, aby nedošlo k tomu, že banka začne účtovať poplatky za vedenie účtu a transakcie ako pri bežných účtoch.

Výhody študentského účtu sú vedenie účtu bez poplatku alebo iba s minimálnym poplatkom, služby elektronického bankovníctva, možnosť ísť do debetu s povoleným prečerpaním (výška povoleného prečerpania závisí od banky, účet musí existovať určitý počet mesiacov, klient - majiteľ účtu musí mať minimálne 18 rokov, na účet musí byť poukazovaný pravidelný príjem a pod), väčšina bánk neúčtuje poplatok za vydanie platobnej karty, niektoré banky ponúkajú študentom možnosť získať Image kartu s vlastným designom, výber z bankomatu vlastnej banky zdarma, odmeňovanie pri platbe kartou, platby platobnou kartou u obchodníka alebo platby za služby bez poplatkov, možnosť úročiť financie na účte vyšším úrokom ako na bežnom účte, dobíjanie kreditu u mobilného operátora a pod.

Študentský účet je mimoriadne výhodný kvôli nízkemu alebo žiadnemu poplatku za jeho vedenie ako aj kvôli pomerne bohatému zloženiu v porovnaní s bežnými účtami a balíkmi, ktoré banky ponúkajú.