Zverejnené: 25.02.2020

Hypotekárna kalkulačka


Dom s kalkuilačkou
Ak sa chystáte požiadať o hypotekárny úver a chcete zistiť výpočet splátky, naša hypotekárna kalkulačka vám poskytne informácie o tom, koľko banke naozaj zaplatíte. Stačí zadať výšku hypotéky, zvoliť dobu jej splatnosti a výšku úrokovej sadzby.

Pomocou hypotekárnej kalkulačky získate pomerne presnú predstavu o parametroch úveru. Pre každého ale platia iné pravidlá. Vyššia úroková sadzba totiž nemusí vždy znamenať, že budete za hypotéku platiť viac. Naša hypotekárna kalkulačka nezohľadňuje poplatky, ktoré si banky pri hypotékach účtujú.

Hypotéka môže mať dobu splatnosti od 1 roka do 30 rokov, výnimočne až do 40 rokov. Čím dlhšiu splatnosť má hypotéka, tým je síce nižšia mesačná splátka, ale na úrokoch preplatíte viac. Výška hypotéky záleží od vašich možnosti splácať mesačnú splátku z vášho príjmu a od výšky nehnuteľnosti, ktorú banke založíte.

Pomoc odborníka

Vybrať ten najvýhodnejší úver na bývanie môže byť pre človeka, ktorý s tým nemá skúsenosti problematické. Pokiaľ neviete, aký typ hypotéky zvoliť a chcete sa rozhodnúť správne, poradia vám naši hypotekárny špecialisti. Postarajú sa o to, aby ste získali výhodné podmienky hypotéky, aby ste neplatili zbytočné poplatky a poradia vám, ktorá banka má pre vás najvýhodnejší úrok. Neváhajte nás kontaktovať, radi vám zodpovieme na prípadné otázky.
 
Autor článku: Iveta Hudáková
 


Užitočné články

Odborníci Finančného kompasu v médiách